Головна » 2016 » Жовтень » 14 » Підготовка до олімпіади з інформатики
08:18
Підготовка до олімпіади з інформатики

Задача для Валі:

  Бізнесмен Копійка хоче отримати в банкоматі N гривень. На даний момент є купюри номіналом  2 і 5 гривень. Яку найменшу кількість купюр видасть банкомат?

Технічні умови. Програма зчитує з клавіатури натуральне число N (4<=N<=50000). Програма виводить на екран одне число – найменшу кількість купюр.

  Приклади

         Введення: 9

         Виведення: 3

         Введення: 15

         Виведення: 3

         Введення: 11

         Виведення: 4

         Пояснення: 11 грн = 5 грн + 2 грн + 2 грн + 2 грн.

Задача для Оксани:

Задача Dice

   Буратіно, лисиця Аліса та кіт Базиліо грають в кості. Виграє той, хто першим набере  не менше балів за найменшу кількість кидків. За один кидок можлива комбінація балів становить від до 12. Скласти програму, яка визначає переможця, якщо першим кидає Буратіно, другою – Аліса, третім – Базиліо.

 

  Технічні умови.  Програма читає з клавіатури натуральне число S (2<=S<=2*109) – необхідна для перемоги сума балів, натуральне число N (1<=N<= 100) – кількість кидків кожного гравця, а потім читає  N трійок чисел – кількість набраних гравцями балів за черговий кидок.  Програма виводить на екран єдине число – номер переможця ( Буратіно – 1, Аліса – 2, Базиліо – 3) або 0, якщо визначити переможця неможливо.

  Приклад

        Введення:    10  3  2  3  4  5  6  7  8  9  10

        Виведення:  3

        Введення:    2  2  2  3  4  2  3  4

        Виведення:  1

Задача для Насті:

 Задача Goodness

   Василько взяв у школу N яблук. На перерві він ділив свої яблука між собою і K друзями, так щоб кожному дісталось порівну. Якщо залишалися яблука, то Василько їх з’їдав, а свою долю залишав. На наступних перервах хлопчик повторював свої дії. Скільки уроків було у Василька і скільки яблук він з’їв, якщо після останнього уроку яблук не залишилось?

  Навчальний день починається та закінчується уроком.

  Технічні умови.  Програма зчитує з клавіатури натуральні числа N (1<=N<=109) і K (1<= K <=100). Програма виводить на екран через пропуск два натуральних числа – кількість уроків та кількість яблук, які з’їв Василько.

  Приклади

        Введення:   10  3

        Виведення:  3   4

        Введення:   1  10

        Виведення:  2  1

Задача для Віталика:

Задача Bookface. В соціальній мережі Bookface необхідно визначити кількість різних пар користувачів, для яких довжина ланцюжка друзів більша п’яти.

Довжина ланцюжка друзів від користувача до нього самого  дорівнює 0, від користувача до його безпосередніх друзів – 1, до друзів його друзів – 2  і т.д.  Наприклад, якщо перший користувач дружить з другим, другий з третім, а третій з четвертим, то довжина ланцюжка друзів від першого до четвертого становить 3.

При виборі з декількох варіантів зв’язків обирається найкоротший.

Технічні умови. Програма читає з клавіатури через пропуск цілі числа: N – кількість користувачів соцмережі (2<=N<=100), К – кількість пар друзів. У наступних К рядках – пари номерів користувачів, які дружать один з одним. Програма виводить на екран одне число – шукану кількість різних пар.

Приклад.

Введення

8 7

1 2

2 3

3 4

4 5

5 6

6 7

7 8

Виведення

3

Задача для Роми:

  Задача Newdice. Буратіно, лисиця Аліса та кіт Базиліо грають в кості. Виграє той, хто першим набере  не менше балів за найменшу кількість кидків. За один кидок можлива комбінація балів становить від до 12. Скласти програму, яка визначає переможця, якщо першим кидає Буратіно, другою – Аліса, третім – Базиліо.

 

Технічні умовиПрограма читає з клавіатури натуральне число S (2<=S<=2*109) – необхідна для перемоги сума балів, натуральне число N (1<=N<= 100) – кількість кидків кожного гравця, а потім читає  N трійок чисел – кількість набраних гравцями балів за черговий кидок.  Програма виводить на екран єдине число – номер переможця ( Буратіно – 1, Аліса – 2, Базиліо – 3) або 0, якщо визначити переможця неможливо.

  Приклад

        Введення:    10  3  2  3  4  5  6  7  8  9  10

        Виведення:  3

        Введення:    2  2  2  3  4  2  3  4

        Виведення:  1

Задача для Колі:

 Задача Tale

   Злий дракон має голів. Коли Іван Царевич відтинає йому одну голову, то на її місці виростає нових голів. Якщо драконові відрубати голів, то скільки голів у нього буде?

  Технічні умови. Програма зчитує з клавіатури натуральні числа N, K, P (1<=N<=1040<=K,P<=104). Програма виводить на екран одне число – нову кількість голів у дракона.

  Приклад

        Введення:   5  4  3

        Виведення:  14

Задача для Дмитра:

Задача Tr1. На столі лежить ряд трикутників, побудованих таким чином. Перший – це  правильний трикутник з вершиною догори і одиничною стороною. Називатимемо його «нормально стоячим» Другий утворили так: перший поставили «догори дригом» і до кожної сторони притулили по такому ж попередньому «нормально стоячому» трикутнику Третій і всі наступні утворювали таким же способом:  «догори дригом»  ставили попередній і додавали 3 попередніх догори вершиною (див. малюнок). Скільки «нормально стоячих» (вершиною догори) одиничних трикутників у трикутнику з номером N?

Технічні умови. Програма Tr1 читає з пристрою стандартного введення число N (1 <= N <= 1000) - номер трикутника, який ми «обраховуємо», Програма виводить на пристрій стандартного виведення шукану кількість одиничних трикутників, що стоять «нормально» Виведіть відповідь на задачу за модулем 109 + 7.

Приклади

Введення 2

Виведення 3

Введення 3

Виведення 10

Категорія: Інформатика | Переглядів: 450 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0
1 admin   [Матеріал]
Відповіді на задачі надсилаємо в спільноту до понеділка cool
Хто не має змоги - приносить в понеділок (письмово).

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Підготовка до ЗНО
Школи Здолбунівщини
Це цікаво